До вузлового каталогу

Оновлення

Мова
Фашизм

Пошук
Форум

Сьогодні

Сторінку дещо модифіковано: в новий каталог Мова переміщено матеріали про мовний націоналізм та додано матеріал про Суахілі - національну мову Кенії.

Декілька слів про нації додано тут.

Додано вибірковий переклад розділу Мстиві міфології (Vindictive mythologies) з книги Владимира Тисманіну "Фантазії виживання: демократія, націоналізм та міф в пост-комуністичній Європі" в частині яка стосується типології націоналізму .

Про теорії націоналізму. Переклад невеликого розділу з книги "Націоналізм" за редакцією Джона Хатчинсона та Ентоні Смита ( Nationalism , John Hatchinson & Antony D. Smith, Oxford University Press, 1994, ISBN 0-19-289260-6), який в дуже загальному плані розповідає про основні напрямки розгляду націоналізму як такого.

Нація, національність та етнічна (етнографічна) група - ще один уривок з книги "Історія України", який стосується більше позиції автора щодо власної книги хоча може бути корисним для осіб які шукають прості пояснення.

Ідея націоналізму та Україна - розділ з книги Пола Роберта Маґоці "Історія України" (A History of Ukraine, Paul Robert Magocsi, University of Washington press, Seattle, 1997, ISBN 0-295-97580-6, стор. 351-355). Досить просте тлумачення націоналістичної ідеї та її розвитку в Україні.